7th Annual Fall Challenge Results

Click here for Results of Division Championship Matches

Click here for Results of Qualifying Games

Click here for Under 13 Girls "Super Division"  Results

Click for  U3 v 3 Results    U9 Girls  U8 Boys U9 Boys

 

   

Under 9 Girls  

Division  
         
Teams play a full 4 game round robin and are then ranked according to the criteria in the 3 v 3 rules.
           
The 2nd and 3rd ranked teams play Sunday morning to determine which one   
goes to the finals against the top ranked team.    
         
   

Indialantic Charge

   
   

Best Record

   
         
    Sunday 2:30  Field 9    
  Hot Shots    Indialantic Charge  
  2nd Best Record   Champion  
  Sunday 11:00  Field 9

  Hot Shots

   
         
  Key West Strikers      
  3rd Best Record      
         
         

Under 8 Boys Division

 

 

Mlb Bch Blue Thunder

 

 

 

Best Record

Sunday 10:30  Field 10

Mlb Bch Blue Thunder

MEGU Tsunami

4th Best Record

Sunday 9:00  Field 10

MEGU Tsunami

Brevard United

Sunday 12:30  Field 10

Palm Bay Lightning

5th Best Record

 

 

Palm Bay Lightning

 

 

 

2nd Best Record

Sunday 10:00  Field 10

 Palm Bay Lightning

Mutiny

3rd Best record

 

  Under 9 Boys Division      
         
Teams play two games each and are ranked 1 through 7 based on the seeding games according to the
criteria in the 3 v 3 rules        
         
Three quarterfinal games are played  - 2nd vs 7th, 3rd vs 6th,  4th vs 5th, leading to the Semi Finals
         
         
         

PSJ United I

       

Best Record

       
         
         
         
Sunday 11:30  Field 9

PSJ United I

     
         

Force

         
4th Best Record           
           
Saturday 3:00  Field 11

  Force

       
           
           

Mako Sharks

         
5th Best Record          
  Sunday 2:00  Field 9

  Terminators Blue

   

Terminators Blue

         
 2nd Best Record          
           
Saturday 2:30  Field 9

  Terminators Blue

       
         
         

Terminators Yellow

         
7th Best Record          
Sunday 12:00  Field 9

Terminators Blue

     
         

Chargers

         
 3rd Best Record          
           
Saturday 3:30  Field 9

 Chargers

       
           
           

PSJ United II

         
6th Best Record