2004 Brevard Fall Challenge
2004 Brevard Fall Challenge
U10 Boys National Division
shutout rule

PRINT NEXT
Group A Group B Group C Group D
TLSC U-10 Boys Space Coast Storm MEGU Fusion Rockledge Steelers
Indialantic Force Port Orange Stingrays Mako Sharks Jensen Beach Tigers
Davie Broncos key west strikers Impacto Academy Orlando Rockets

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
TLSC U-10 Boys
5:2
3 / +3
4:1
3 / +3
6/+6
8
3
1
P
Indialantic Force
2:5
0 / -3
2:1
3 / +1
3/-2
4
5
2
P
Davie Broncos
1:4
0 / -3
1:2
0 / -1
0/-4
2
6
3
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Space Coast Storm
2:6
0 / -4
3:4
0 / -1
0/-5
5
8
3
P
Port Orange Stingrays
6:2
3 / +4
3:0
3 / +4
6/+8
7
2
1
P
key west strikers
0:3
0 / -3
4:3
3 / +1
3/-2
4
6
2
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
MEGU Fusion
3:1
3 / +2
7:0
3 / +5
6/+7
7
1
1
P
Mako Sharks
1:3
0 / -2
5:3
3 / +2
3/0
5
6
2
P
Impacto Academy
0:7
0 / -4
3:5
0 / -2
0/-6
3
8
3
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP D POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Goals
Allowed
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Rockledge Steelers
4:4
1 / 0
2:2
1 / 0
2/0
6
6
2
P
Jensen Beach Tigers
4:4
1 / 0
0:4
0 / -4
1/-4
4
8
3
P
Orlando Rockets
4:0
3 / +5
2:2
1 / 0
4/+5
6
2
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 8:30 AMHV6Space Coast Storm
2
Port Orange Stingrays
6
Saturday 8:30 AMPB6CMEGU Fusion
3
Mako Sharks
1
Saturday 9:20 AMHV4Rockledge Steelers
4
Jensen Beach Tigers
4
Saturday 10:00 AMHV6TLSC U-10 Boys
5
Indialantic Force
2
Saturday 1:00 PMHV6key west strikers
0
Port Orange Stingrays
3
Saturday 1:00 PMPB6CImpacto Academy
0
MEGU Fusion
7
Saturday 1:20 PMHV4Orlando Rockets
4
Jensen Beach Tigers
0
Saturday 2:30 PMHV6Davie Broncos
1
TLSC U-10 Boys
4
Saturday 5:20 PMHV4Rockledge Steelers
2
Orlando Rockets
2
Saturday 5:20 PMHV6Indialantic Force
2
Davie Broncos
1
Saturday 5:20 PMPB6ASpace Coast Storm
3
key west strikers
4
Saturday 5:20 PMPB6CMako Sharks
5
Impacto Academy
3
National Division
Semifinals Championship
TLSC U-10 Boys
Best Record Group A
 
Sun 9:30 AM on HV6 TLSC U-10 Boys(7:0)
B10 SF #1 1st A v 1st B  
   
Port Orange Stingrays  
 Best Record Group B  
Sun 3:00 PM on PB6C TLSC U-10 Boys(8:2)
National Final National Champion
MEGU Fusion  
Best Record Group C  
   
Sun 9:20 AM on HV4 Orlando Rockets(2:1)
B10 SF #2 1st C v 1st D
 
Orlando Rockets
Best Record Group D
Continental Division
Semifinals Championship
Indialantic Force
2nd Best Record Group A
 
Sun 8:00 AM on HV6 Indialantic Force(2:1)
B10 SF #3 2nd A v 2nd B  
   
key west strikers  
2nd Best Record Group B  
Sun 1:30 PM on PB6C Mako Sharks(8:2)
Continental Final Continental Champion
Mako Sharks  
2nd Best Record Group C  
   
Sun 8:00 AM on HV4 Mako Sharks(2:1)
B10 SF #4 2nd C v 2nd D
 
Rockledge Steelers
2nd Best Record Group D
Consolation #1 
 
Davie Broncos
3rd Best Record Group A
 
Sun 8:00 AM on PB6C Davie Broncos(1:0)
Consol 1 3rd A v 3rd B  
 
Space Coast Storm
3rd Best Record Group B
Consolation #2
Impacto Academy
3rd Best Record Group C
 
Sun 11:00 AM on HV6 Jensen Beach Tigers(3:0)
Consol 1 3rd C v 3rd D
 
Jensen Beach Tigers
3rd Best Record Group D
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates