BYSL Fall Challenge
U10B Continental Division


PRINT NEXT
Group 1 Group 2
Key West Strikers Westside Eagles
Valrico Strikers Golden Isles Strikers (GA)
Clay County Rangers Satellite Beach Lightning
CBS Force Space Coast Allstars

GROUP 1
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Key West Strikers
1:1
1 / 0
1:6
0 / -4
1:2
0 / -1
1/-5
3
4
P
Valrico Strikers
1:1
1 / 0
3:1
3 / +2
2:1
3 / +1
7/+3
6
1
P
Clay County Rangers
3:1
3 / +2
6:1
3 / +4
1:2
0 / -1
6/+5
8
2
P
CBS Force
1:3
0 / -2
1:3
0 / -2
2:1
3 / +1
3/-3
4
3
P
MO: P=points, D=goal differential, G=goals scored, T=threeway tie, V=2way head to head
GROUP 2
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Westside Eagles
4:8
0 / -4
4:4
1 / 0
8:0
3 / +4
4/0
12
3
D
Golden Isles Strikers (GA)
8:4
3 / +4
6:0
3 / +4
4:1
3 / +3
9/+11
12
1
P
Satellite Beach Lightning
5:0
3 / +4
4:4
1 / 0
1:4
0 / -3
4/+1
9
2
D
Space Coast Allstars
0:5
0 / -4
0:6
0 / -4
0:8
0 / -4
0/-12
0
4
P
MO: P=points, D=goal differential, G=goals scored, T=threeway tie, V=2way head to head
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 9:45 AMWKM-2Clay County Rangers
3
CBS Force
1
Saturday 9:45 AMWKM-3Key West Strikers
1
Valrico Strikers
1
Saturday 11:00 AMWKM-2Satellite Beach Lightning
5
Space Coast Allstars
0
Saturday 11:00 AMWKM-3Westside Eagles
4
Golden Isles Strikers (GA)
8
Saturday 3:00 PMWKM-2CBS Force
1
Valrico Strikers
3
Saturday 3:00 PMWKM-3Clay County Rangers
6
Key West Strikers
1
Saturday 4:15 PMWKM-2Space Coast Allstars
0
Golden Isles Strikers (GA)
6
Saturday 4:15 PMWKM-3Satellite Beach Lightning
4
Westside Eagles
4
Sunday 8:00 AMWKM-2Westside Eagles
8
Space Coast Allstars
0
Sunday 8:00 AMWKM-3Golden Isles Strikers (GA)
4
Satellite Beach Lightning
1
Sunday 9:15 AMWKM-2Key West Strikers
1
CBS Force
2
Sunday 9:15 AMWKM-3Valrico Strikers
2
Clay County Rangers
1

SEMIs (if used) and FINALS

Final
Valrico Strikers
1st in Group 1
Golden Isles Strikers (GA) (8:1)
Sun 4:45 PM at PBRP-5
Golden Isles Strikers (GA)
1st in Group 2
Second vs Second
Clay County Rangers
2nd in Group 1
Clay County Rangers (1:0)
Sun 2:45 PM at WKM-3
Satellite Beach Lightning
2nd in Group 2
Third Vs Third
CBS Force
3rd in Group 1
Westside Eagles (3:2)
Sun 1:30 PM at WKM-3
Westside Eagles
3rd in Group 2
Forth Vs Forth
Key West Strikers
4th in Group 1
Key West Strikers (5:0)
Sun 1:30 PM at WKM-2
Space Coast Allstars
4th in Group 2
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates