Girls Labor Day Challenge
Girls Labor Day Challenge
U18 Girls Continental Division

PRINT NEXT
Group A Group B Group C
Indialantic Chaos Stetson Winter Haven Kicks
Renegades Weston Fury Port St. Lucie Lady Hurricanes
Lakeland Shockers Palm Bay Fury Englewood Surf
Winter Springs Thunder

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Indialantic Chaos
4:0
3 / +4
1:0
3 / +1
7:0
3 / +4
9/+9
9
1
P
Renegades
0:4
0 / -4
1:1
1 / 0
0:1
0 / -1
1/-5
1
D
Lakeland Shockers
5:0
3 / +4
0:1
0 / -1
1:0
3 / +1
6/+4
5
2
P
Winter Springs Thunder
0:5
0 / -4
1:1
1 / 0
0:7
0 / -4
1/-8
1
D
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Stetson
2:0
3 / +2
6:1
3 / +4
2:0
3 / +2
9/+8
8
1
P
Weston Fury
0:2
0 / -2
3:0
3 / +3
3:0
3 / +3
6/+4
6
2
P
Palm Bay Fury
0:1
0 / -1
1:6
0 / -4
0:3
0 / -3
0/-8
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Winter Haven Kicks
1:2
0 / -1
1:0
3 / +1
0:2
0 / -2
3/-2
2
V
Port St. Lucie Lady Hurricanes
2:1
3 / +1
0:3
0 / -3
3:0
3 / +3
6/+1
5
P
Englewood Surf
1:0
3 / +1
0:1
0 / -1
0:3
0 / -3
3/-3
1
V
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 11:30 AMSWP-1Indialantic Chaos
4
Renegades
0
Saturday 11:30 AMSWP-2Lakeland Shockers
5
Winter Springs Thunder
0
Saturday 12:00 PMPBRP-1Stetson
2
Weston Fury
0
Saturday 12:00 PMPBRP-2Englewood Surf
1
Palm Bay Fury
0
Saturday 12:00 PMPBRP-3Port St. Lucie Lady Hurricanes
2
Winter Haven Kicks
1
Saturday 4:45 PMPBRP-3Weston Fury
3
Port St. Lucie Lady Hurricanes
0
Saturday 4:45 PMSWP-2Renegades
1
Winter Springs Thunder
1
Saturday 4:45 PMSWP-3Indialantic Chaos
1
Lakeland Shockers
0
Saturday 6:00 PMPBRP-1Stetson
6
Palm Bay Fury
1
Saturday 6:00 PMPBRP-2Winter Haven Kicks
1
Englewood Surf
0
Sunday 11:30 AMHVR-3Lakeland Shockers
1
Renegades
0
Sunday 11:30 AMPBRP-3Palm Bay Fury
0
Weston Fury
3
Sunday 11:30 AMSWP-2Englewood Surf
0
Port St. Lucie Lady Hurricanes
3
Sunday 11:30 AMSWP-3Winter Haven Kicks
0
Stetson
2
Sunday 1:15 PMHVR-3Winter Springs Thunder
0
Indialantic Chaos
7
U18 Continental Division
Semifinals Monday Championship
Indialantic Chaos (0)
Best Record Group A
 
8:00 AM on SWP-2 Stetson(4)
Semifinal Best Grp A v Best Grp B  
   
Stetson (4)  
Best Record Group B  
 
3:00 PM on PBRP-2 Stetson
Continental Championship Champion
 
Port St. Lucie Lady Hurricanes (3)  
Best Record Group C  
   
8:00 AM on SWP-1 Port St. Lucie Lady Hurricanes(3)
Semifinal Best Group C v Best 2nd
 
Weston Fury (1)
Best Second
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates