Girls Labor Day Challenge
Girls Labor Day Challenge
U13 Girls Continental-National Division

PRINT NEXT
Group A Group B Group C
Brandon F.C. enForce Weston Lightning Renegades Blitz
CFU Raptors Rockledge Steelers MEGU Fusion
Blue Lightning Ocala Lightning Maitland X-treme
East Orange Rampage Jensen Beach Tigers JYS Fury
Plantation Eagles Melbourne Beach Tsunami Winter Springs Thunder

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Brandon F.C. enForce
0:6
0 / -4
0:1
0 / -1
0/-5
0
D
11
CFU Raptors
6:0
3 / +4
8:0
3 / +4
6/+8
8
D
3
Blue Lightning
1:3
0 / -2
0:8
0 / -4
0/-6
1
D
12
East Orange Rampage
3:1
3 / +2
1:3
0 / -2
3/0
4
P
8
Plantation Eagles
1:0
3 / +1
3:1
3 / +2
6/+3
4
D
6
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Weston Lightning
9:0
3 / +4
8:1
3 / +4
6/+8
8
D
1
Rockledge Steelers
0:9
0 / -4
1:7
0 / -4
0/-8
1
D
15
Ocala Lightning
1:0
3 / +1
7:1
3 / +4
6/+5
5
D
5
Jensen Beach Tigers
0:1
0 / -1
5:2
3 / +3
3/+2
4
P
7
Melbourne Beach Tsunami
1:8
0 / -4
2:5
0 / -3
0/-7
3
D
13
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD
Renegades Blitz
7:0
3 / +4
7:0
3 / +4
6/+8
8
D
2
MEGU Fusion
0:7
0 / -4
3:1
3 / +2
3/-2
3
P
9
Maitland X-treme
0:2
0 / -2
1:3
0 / -2
0/-4
1
D
10
JYS Fury
2:0
3 / +2
9:1
3 / +4
6/+6
6
D
4
Winter Springs Thunder
0:7
0 / -4
1:9
0 / -4
0/-8
1
D
14
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 8:00 AMPBRP-7Brandon F.C. enForce
0
CFU Raptors
6
Saturday 8:00 AMPBRP-8East Orange Rampage
3
Blue Lightning
1
Saturday 8:30 AMMEA-2Ocala Lightning
1
Jensen Beach Tigers
0
Saturday 8:30 AMPBRP-3Weston Lightning
9
Rockledge Steelers
0
Saturday 8:30 AMSWP-1Renegades Blitz
7
MEGU Fusion
0
Saturday 10:00 AMHVR-5Maitland X-treme
0
JYS Fury
2
Saturday 12:30 PMMEA-2Melbourne Beach Tsunami
1
Weston Lightning
8
Saturday 12:30 PMPBRP-4Plantation Eagles
1
Brandon F.C. enForce
0
Saturday 12:30 PMSWP-3Winter Springs Thunder
0
Renegades Blitz
7
Saturday 2:00 PMMEA-2Rockledge Steelers
1
Ocala Lightning
7
Saturday 3:00 PMSWP-1MEGU Fusion
3
Maitland X-treme
1
Saturday 3:00 PMSWP-2Blue Lightning
0
CFU Raptors
8
Saturday 5:00 PMMEA-1JYS Fury
9
Winter Springs Thunder
1
Saturday 5:00 PMMEA-2Jensen Beach Tigers
5
Melbourne Beach Tsunami
2
Saturday 5:00 PMPBRP-4East Orange Rampage
1
Plantation Eagles
3
U13 National Division
Sunday Semis Monday Final
Weston
Best Group Winner
 
JYS Fury (4) 5:30 PM  PBRP-1 Jacksonville Fury
Best 2nd    
 
 
 
11:30 AM on MEA-3 Jacksonville Fury  
Nat'l QF #2 4th Best vs 5th Best    
   
Ocala Lightning (1) 12:00 PM on PBRP-1 Renegades Blitz(3)
2nd Best 2nd National Championship Champion
 
Renegades Blitz (3)  
2nd Best Group Winner  
   
CFU Raptors (1) 5:30 PM on PBRP-2 Renegades Blitz(3)
3rd Best Group Winner Nat'l SF - 2nd Best vs Winner QF#1
   
11:30 AM on SWP-1 CFU Raptors
Nat'l QF #1 3rd Best vs 6th Best  
 
Plantation Eagles (0)
3rd Best 2nd
Continental Division
Sunday PM Qrtfinals  Mon  AM Semis Monday Final
Jensen Beach Tigers
Best 3rd Place (7th Best Record)
Winter Springs Thunder (2) 3:00  SWP-3 Jensen Beach Tigers
15th Best Record Quarterfinal #1  
Cont'l Elimination - 15th Best Record vs 14th Winter Springs Thunder  
8:00 AM on MEA-2    
Rockledge Steelers (0) 8:00 AM on PBRP-7 Jensen Beach Tigers
14th Best Record Cont'l Semi Winner QF #1 v QF #2  
Maitland X-treme (0)    
10th Best Record    
11:00 AM on HVR-5 Brandon F.C. enForce(1)  
Cont'l QF #2 10th Best Overall vs 11th Overall  
Brandon F.C. enForce (1)  
11th Best Record  
12:30 PM on PBRP-8 Jensen Beach Tigers
Continental Championship Champion
 
East Orange Rampage (0)  
8th Best Record  
3:00 PM on SWP-1 Melbourne Beach Tsunami(2)  
Cont'l QF #3 8th Best Overall vs 13th Overall    
Melbourne Beach Tsunami (2)    
13th Best Record    
8:00 AM on PBRP-8 MEGU Fusion
Cont'l Semi Winner QF #3 v QF #4
MEGU Fusion (3)  
9th Best Record  
3:00 PM on SWP-2 MEGU Fusion(3)
Cont'l QF #4 9th Best Overall vs 12th Overall
Blue Lightning (1)
12th Best Record
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates