Girls Labor Day Challenge
Girls Labor Day Challenge
U11 Girls National Division

PRINT NEXT
Group A Group B Group C
Satellite Beach Lightning MEU Fusion Brandon F.C. 91 Blue
Space Coast Storm Rockledge Steelers KUMBA
Jupiter STING Town N Country Lady Lightning Melbourne Beach Tsunami
Boca United Redhots

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Satellite Beach Lightning
2:2
1 / 0
0:6
0 / -4
1:11
0 / -4
1/-8
3
D
Space Coast Storm
2:2
1 / 0
0:3
0 / -3
1:2
0 / -1
1/-4
3
D
Jupiter STING
0:7
0 / -4
6:0
3 / +4
2:1
3 / +1
6/+1
6
P
Boca United Redhots
7:0
3 / +4
3:0
3 / +3
11:1
3 / +4
9/+11
11
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
MEU Fusion
2:1
3 / +1
5:0
3 / +4
4:0
3 / +4
9/+9
10
1
P
Rockledge Steelers
1:2
0 / -1
3:2
3 / +1
4:0
3 / +4
6/+4
8
P
1
Town N Country Lady Lightning
0:1
0 / -1
0:5
0 / -4
0:4
0 / -4
0/-9
0
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Brandon F.C. 91 Blue
0:7
0 / -4
0:0
1 / 0
0:4
0 / -4
1/-8
0
P
KUMBA
7:0
3 / +4
2:3
0 / -1
2:0
3 / +2
6/+5
8
1
P
Melbourne Beach Tsunami
1:0
3 / +1
0:0
1 / 0
0:2
0 / -2
4/-1
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 10:00 AMMEA-1KUMBA
7
Brandon F.C. 91 Blue
0
Saturday 10:00 AMMEA-2Rockledge Steelers
1
MEU Fusion
2
Saturday 12:00 PMMEA-1Melbourne Beach Tsunami
1
Town N Country Lady Lightning
0
Saturday 3:00 PMMEA-1Satellite Beach Lightning
2
Space Coast Storm
2
Saturday 3:30 PMMEA-2Jupiter STING
0
Boca United Redhots
7
Sunday 8:00 AMMEA-1MEU Fusion
5
Town N Country Lady Lightning
0
Sunday 8:00 AMPBRP-4Brandon F.C. 91 Blue
0
Melbourne Beach Tsunami
0
Sunday 9:45 AMMEA-2KUMBA
2
Rockledge Steelers
3
Sunday 11:30 AMMEA-1Satellite Beach Lightning
0
Jupiter STING
6
Sunday 11:30 AMMEA-2Space Coast Storm
0
Boca United Redhots
3
Sunday 1:15 PMMEA-1Brandon F.C. 91 Blue
0
MEU Fusion
4
Sunday 3:00 PMMEA-1Melbourne Beach Tsunami
0
KUMBA
2
Sunday 3:00 PMMEA-2Town N Country Lady Lightning
0
Rockledge Steelers
4
Sunday 4:45 PMMEA-1Boca United Redhots
11
Satellite Beach Lightning
1
Sunday 4:45 PMMEA-2Jupiter STING
2
Space Coast Storm
1
U11 National Division
Semifinals Monday Championship
Boca United Redhots (0)
Best Record Group A
 
8:00 AM on MEA-1 MEU Fusion(2)
Semifinal Best Group A vs Best B  
   
MEU Fusion (2)  
Best Record Group B  
 
1:30 PM on PBRP-4 Kumba
Championship Champion
 
KUMBA (2)  
Best Record Group C  
   
8:00 AM on MEA-2 KUMBA(2)
Semifinal Best Group C vs Best 2nd
 
Rockledge Steelers (1)
Best Second
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates