Girls Labor Day Challenge
Girls Labor Day Challenge
U18 Girls National Division

PRINT NEXT
Group A Group B
Hernando Heat St Pete Raiders
Coral Springs Renegades Lakeland Soccer Club
Treasure Coast United Weston Fury U18
Brandon F.C. Jazz Indialantic Force State Champs

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Hernando Heat
0:0
1 / 0
0:4
0 / -4
1:5
0 / -4
1/-8
1
P
Coral Springs Renegades
0:0
1 / 0
1:0
3 / +1
0:0
1 / 0
5/+1
1
2
P
Treasure Coast United
4:0
3 / +4
4:0
3 / +4
0:0
1 / 0
7/+8
8
1
P
Brandon F.C. Jazz
0:4
0 / -4
0:1
0 / -1
5:1
3 / +4
3/-1
4
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
St Pete Raiders
0:2
0 / -2
2:1
3 / +1
0:3
0 / -3
3/-4
2
P
Lakeland Soccer Club
2:0
3 / +2
0:1
0 / -1
5:0
3 / +4
6/+5
6
2
P
Weston Fury U18
0:4
0 / -4
1:2
0 / -1
0:5
0 / -4
0/-9
1
P
Indialantic Force State Champs
4:0
3 / +4
1:0
3 / +1
3:0
3 / +3
9/+8
8
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 8:00 AMMEA-3Treasure Coast United
4
Brandon F.C. Jazz
0
Saturday 8:00 AMPBRP-1Hernando Heat
0
Coral Springs Renegades
0
Saturday 10:00 AMPBRP-1St Pete Raiders
0
Lakeland Soccer Club
2
Saturday 10:00 AMPBRP-2Weston Fury U18
0
Indialantic Force State Champs
4
Saturday 2:00 PMPBRP-1Hernando Heat
0
Treasure Coast United
4
Saturday 2:00 PMPBRP-2Coral Springs Renegades
1
Brandon F.C. Jazz
0
Saturday 4:00 PMPBRP-1St Pete Raiders
2
Weston Fury U18
1
Saturday 4:00 PMPBRP-2Lakeland Soccer Club
0
Indialantic Force State Champs
1
Sunday 10:00 AMPBRP-1Treasure Coast United
0
Coral Springs Renegades
0
Sunday 10:00 AMPBRP-2Brandon F.C. Jazz
5
Hernando Heat
1
Sunday 12:00 PMPBRP-1Indialantic Force State Champs
3
St Pete Raiders
0
Sunday 12:00 PMPBRP-2Weston Fury U18
0
Lakeland Soccer Club
5
U18 National Division
Semifinals Monday Championship
Treasure Coast United (2)
Best Record Group A
 
8:00 AM on PBRP-1 Treasure Coast United(2)
Semifinal Best Grp A v 2nd Best Grp B  
   
Lakeland Soccer Club (1)  
2nd Best Record Group B  
 
1:00 PM on PBRP-2 Indialantic Force
National Championship Champion
 
Indialantic Force State Champs (8)  
Best Record Group B  
   
8:00 AM on PBRP-2 Indialantic Force State Champs(8)
Semifinal Best Group B 2nd Best A
 
Coral Springs Renegades (0)
2nd Best Record Group A
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates