Labor Day Challenge Tournaments
Labor Day Challenge Tournaments
U13 Girls Nat-Cont'l Division

PRINT NEXT
Group A Group B Group C Group D
Treasure Coast United Cyclones '90 Renegades Rockledge Steelers
Brandon Storm (White) CFU Lightning Indialantic Force STRIKERS
MEGU FUSION Winter Haven Kicks Seminole Strikers 91 West Metro Freedom Gold

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Treasure Coast United
1:2
0 / -1
1:3
0 / -2
1:3
0 / -2
0/-5
3
3
P
Brandon Storm (White)
2:1
3 / +1
0:5
0 / -4
2:0
3 / +2
6/-1
4
1
V
MEGU FUSION
3:0
3 / +3
3:1
3 / +2
0:2
0 / -2
6/+3
6
2
V
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Cyclones '90
0:2
0 / -2
2:0
3 / +2
3:1
3 / +2
6/+2
5
2
P
CFU Lightning
2:0
3 / +2
5:0
3 / +4
7:0
3 / +4
9/+10
10
1
P
Winter Haven Kicks
0:3
0 / -3
0:2
0 / -2
0:7
0 / -4
0/-9
0
3
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Renegades
1:1
1 / 0
0:1
0 / -1
6:0
3 / +4
4/+3
5
2
P
Indialantic Force
1:1
1 / 0
0:5
0 / -4
0:3
0 / -3
1/-7
1
3
P
Seminole Strikers
0:2
0 / -2
1:0
3 / +1
3:0
3 / +3
6/+2
4
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP D POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Rockledge Steelers
0:5
0 / -4
0:7
0 / -4
0:6
0 / -4
0/-12
0
3
P
STRIKERS
5:0
3 / +4
5:0
3 / +4
0:0
1 / 0
7/+8
8
1
D
91 West Metro Freedom Gold
2:0
3 / +2
7:0
3 / +4
0:0
1 / 0
7/+6
6
2
D
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 8:00 AMHVR-3Treasure Coast United
1
Brandon Storm (White)
2
Saturday 8:00 AMHVR-5Cyclones '90
0
CFU Lightning
2
Saturday 8:00 AMSWP-3Winter Haven Kicks
0
MEGU FUSION
3
Saturday 9:30 AMHVR-3Rockledge Steelers
0
STRIKERS
5
Saturday 9:30 AMHVR-5Renegades
1
Indialantic Force
1
Saturday 11:00 AMHVR-391 West Metro Freedom Gold
2
Seminole Strikers
0
Saturday 12:30 PMHVR-3Winter Haven Kicks
0
Cyclones '90
2
Saturday 12:30 PMHVR-5CFU Lightning
5
Brandon Storm (White)
0
Saturday 1:00 PMSWP-3MEGU FUSION
3
Treasure Coast United
1
Saturday 2:00 PMHVR-3STRIKERS
5
Indialantic Force
0
Saturday 2:00 PMHVR-5Seminole Strikers
1
Renegades
0
Saturday 3:30 PMHVR-391 West Metro Freedom Gold
7
Rockledge Steelers
0
Sunday 9:30 AMHVR-3Indialantic Force
0
Seminole Strikers
3
Sunday 9:30 AMHVR-5STRIKERS
0
91 West Metro Freedom Gold
0
Sunday 9:30 AMSWP-3Rockledge Steelers
0
Renegades
6
Sunday 11:00 AMHVR-3CFU Lightning
7
Winter Haven Kicks
0
Sunday 11:00 AMHVR-5Cyclones '90
3
Treasure Coast United
1
Sunday 11:00 AMSWP-3Brandon Storm (White)
2
MEGU FUSION
0
 
Sunday Semis Championship
Brandon Storm (White)
Best Group A
 
Sun 4:00 PM on PBRP-1 Brandon Storm (White)(4:2)
National Semi Final #1  
   
Seminole Strikers  
Best Group C  
 
Mon 12:00 PM on PBRP-3 CFU Lightning(3:1)
National Div Championship Champion
 
CFU Lightning  
Best Group B  
   
Sun 4:00 PM on PBRP-2 CFU Lightning(1:0)
National Semi Final #2
 
STRIKERS
Best Group D
Continental Division
Sunday PM Quarterfinals  Mon  AM Semis Monday Final
MEGU FUSION
2nd Best Record Group A
Sun 3:30 PM on HVR-3 MEGU FUSION(4:0)
Cont'l Quarterfinal #1  
Indialantic Force  
3rd Best Record Group C  
Mon 8:00 AM on PBRP-3 MEGU FUSION(2:0)
Continental Semi Final #3  
Renegades    
2nd Best Record Group C    
Sun 3:30 PM on HVR-5 Treasure Coast United (4:1)  
Cont'l Quarterfinal #2  
Treasure Coast United  
3rd Best Record Group A  
Mon 12:00 PM on PBRP-7 91 West Metro Freedom Gold(6:1)
Continental Div Championship Champion
 
Cyclones '90  
2nd Best Record Group B  
Sun 4:00 PM on PBRP-3 Cyclones '90(5:0)  
Cont'l Quarterfinal #3    
Rockledge Steelers    
3rd Best Record Group D    
Mon 8:00 AM on PBRP-4 91 West Metro Freedom Gold(1:0)
Continental Semi Final #4
91 West Metro Freedom Gold  
2nd Best Record Group D  
Sun 4:00 PM on PBRP-4 91 West Metro Freedom Gold(3:0)
Cont'l Quarterfinal #4
Winter Haven Kicks
3rd Best Record Group B
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates