Labor Day Challenge Tournaments
Labor Day Challenge Tournaments
U16 Girls National Division

PRINT NEXT
Group A Group B Group C
Valrico Vipers 87 Kumba Indialantic Force
Inter-United Countryside Lightning Orlando United Warriors
Miss-Fits Titusville Titans Brandon Fusion
Three Lions Soccer

GROUP A POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Valrico Vipers
1:10
0 / -4
0:1
0 / -1
0:8
0 / -4
0/-9
1
P
Inter-United
10:1
3 / +4
7:0
3 / +4
4:0
3 / +4
9/+12
12
1
P
Miss-Fits
1:2
0 / -1
1:0
3 / +1
0:4
0 / -4
3/-4
2
P
Three Lions Soccer
2:1
3 / +1
0:7
0 / -4
8:0
3 / +4
6/+1
6
P
1
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP B POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
87 Kumba
2:1
3 / +1
0:1
0 / -1
2:1
3 / +1
6/+1
4
P
Countryside Lightning
1:2
0 / -1
2:2
1 / 0
0:6
0 / -4
1/-5
3
P
Titusville Titans
3:0
3 / +3
1:0
3 / +1
6:0
3 / +4
9/+8
8
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
GROUP C POOL GAME RESULTS
Team
Game 1
Game 2
Game 3
Total
Goals
Scored
Rank in
Group
M
O
Rank
Overall
ScorePts/GD ScorePts/GD ScorePts/GD
Indialantic Force
3:0
3 / +3
7:1
3 / +4
1:2
0 / -1
6/+6
8
1
P
Orlando United Warriors
0:3
0 / -3
2:2
1 / 0
3:0
3 / +3
4/0
5
P
Brandon Fusion
0:3
0 / -3
1:7
0 / -4
0:3
0 / -3
0/-10
1
P
MO: P=points, V=2way head to head, T=threeway tie, D=goal differential, G=goals scored MG=mini game req
POOL GAME SCHEDULE AND RESULTS
Day/TimeFieldHome
Home
Score
Visitor
Visitor
Score
Saturday 8:30 AMSWP-2Valrico Vipers
1
Inter-United
10
Saturday 9:30 AMMEA-3Brandon Fusion
0
Titusville Titans
3
Saturday 9:30 AMPBRP-3Indialantic Force
3
Orlando United Warriors
0
Saturday 9:30 AMPBRP-787 Kumba
2
Countryside Lightning
1
Saturday 9:30 AMPBRP-8Miss-Fits
1
Three Lions Soccer
2
Saturday 2:30 PMSWP-3Inter-United
7
Three Lions Soccer
0
Saturday 3:30 PMHVR-5Orlando United Warriors
2
Countryside Lightning
2
Saturday 3:30 PMSWP-1Brandon Fusion
1
Indialantic Force
7
Saturday 3:30 PMSWP-2Titusville Titans
1
87 Kumba
0
Saturday 5:00 PMSWP-1Valrico Vipers
0
Miss-Fits
1
Sunday 8:00 AMSWP-2Indialantic Force
1
87 Kumba
2
Sunday 8:30 AMMEA-3Countryside Lightning
0
Titusville Titans
6
Sunday 9:30 AMPBRP-3Orlando United Warriors
3
Brandon Fusion
0
Sunday 9:30 AMPBRP-7Three Lions Soccer
8
Valrico Vipers
0
Sunday 12:30 PMSWP-3Miss-Fits
0
Inter-United
4
 
Semifinals Monday Championship
Inter-United
Best Record Group A
 
Mon 10:00 AM on PBRP-1 Inter-United (4:1)
Semi Final #1  
   
Titusville Titans  
Best Record Group B  
 
Mon 4:00 PM on PBRP-1 Inter-United (8:1)
Championship Champion
 
Indialantic Force  
Best Record Group C  
   
Mon 10:00 AM on PBRP-2 Three Lions Soccer(1:0)
Semi Final #2
 
Three Lions Soccer
Best Second
***NOTE:  If Best 2nd is in Group C then the  Best Record in Group A will play the
Best Record in Group C and the Best Record in Group B will play the Best 2nd
Scoreline.net

PRINT NEXT
Schedules Can change up to the night before the tournament. Check http://www.challengesports.com for updates